Uruchom Program Drdietman
question mark 2492009 scaled - Na czym polega sprawdzanie odżywiania?

Na czym polega sprawdzanie odżywiania?

Sprawdzanie odżywiania polega na ustaleniu czy dana osoba odżywia się zgodnie z potrzebami swojego organizmu. Przez odżywianie zgodne z potrzebami organizmu rozumie się regularne zasilanie go takimi porcjami energii, jakich potrzebuje i jakie na bieżąco zużywa oraz wszystkimi potrzebnymi składnikami odżywczymi w ilościach niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. 

Przyjmuje się, że żywieniowe potrzeby organizmu określa odpowiednio dobrana norma żywieniowa. Sprawdzenie prawidłowości odżywiania jest wykonywane poprzez wyliczenie, jakie ilości poszczególnych składników odżywczych znalazły się w całodziennym pożywieniu danej osoby i porównanie ich z normą żywieniową. 

Dawniej ocenę prawidłowości odżywiania mógł wykonać jedynie dietetyk. Niezbędne do niej były tabele wartości odżywczych i należało wykonać wiele obliczeń. Dzisiaj każdy sam może z łatwością sprawdzić, czy odżywia się zdrowo. Wystarczy skorzystać z bezpłatnego Programu DrDietman. Zaprezentuje on profesjonalną analizę prawidłowości odżywiania. Ocena ta jest widoczna na pierwszy rzut oka i zrozumiała dla każdego.

Poniżej link do instrukcji sprawdzania odżywiania, w Programie DrDietman: